Најава: Хуманитарни концерт за обнову Саборног храма Светог Василија Острошког у Никшићу

Свесни значаја који за Никшић, читаву Црну Гору, али и шире, има први Саборни храм посвећен Светом Василију Острошком, позивамо све људе доброг срца да се одазову хуманитарном концерту за обнову ове духовне православне светиње.

Догађај ће бити уприличен у Руском дому (Краљице Наталије 33, Београд), у четвртак, 22. фебруара, са почетком у 19.00 часова, у организацији Удружења „Православна нит“ из Београда.

Концерт богатог културно-уметничког програма окупиће на сцени Руског дома врсне извођаче традиционалне и духовне музике из Србије и Црне Горе и фолклорне ансамбле.

Будимо заједно део овог племенитог догађаја!

Добро дошли!

БЛАГОТВОРИТЕЛЬНЫЙ КОНЦЕРТ В ПОДДЕРЖКУ ВОССТАНОВЛЕНИЯ СОБОРНОГО ХРАМА СВЯТОГО ВАСИЛИЯ ОСТРОЖСКОГО В НИКШИЧЕ

Осознавая значение, которое для Никшича, Черногории и региона в целом имеет первый Соборный храм, посвященный Святому Василию Острожскому, приглашаем всех неравнодушных людей на благотворительный концерт в поддержку восстановления этой духовной православной святыни.

Мероприятие, организованное Обществом «Православная нить» из Белграда, состоится в Русском Доме (Краљице Наталије 33, Белград), 22 февраля в 19:00.   

В концерте примут участие лучшие исполнители традиционной народной и духовной музыки из Сербии и Черногории, а также фольклорные танцевальные ансамбли.

Станем частью этой благородной акции!

Добро пожаловать!

Благодаримо Зорица Зец за достављен извештај.

Извор: Радио Српски Сион

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *