На празник Јоасафа Српског и Светог Владике Николаја у петроварадинском храму Свете Петке служена је Света архијерејска Литургија.
Литургијом је началствовао Високопреосвећени Митрополит сремски Господин Василије уз саслужење више свештеника Епархије сремске и бањалучке. На литургији су поред Карловачких богослова појали и чланови хора из Приједора.
Након прочитаног јеванђелског одељка верном народу се обратио Митрополит Василије, чију беседу доносимо у прилогу ове вести.
Светом тајном причешћа и поделом нафоре завршила је Света Литургија, а потом се приступило освећењу темеља новог парохијског дома храма Свете Петке.
Текст, светлопис и тонски запис: Крсто Калинић
Извор: Радио Српски Сион















