Света архијерејска Литургија у храму Свете Петке у Петроварадину и освећење темеља парохијског дома

На празник Јоасафа Српског и Светог Владике Николаја у петроварадинском храму Свете Петке служена је Света архијерејска Литургија.

Литургијом је началствовао Високопреосвећени Митрополит сремски Господин Василије уз саслужење више свештеника Епархије сремске и бањалучке. На литургији су поред Карловачких богослова појали и чланови хора из Приједора.

Након прочитаног јеванђелског одељка верном народу се обратио Митрополит Василије, чију беседу доносимо у прилогу ове вести.

Светом тајном причешћа и поделом нафоре завршила је Света Литургија, а потом се приступило освећењу темеља новог парохијског дома храма Свете Петке.

Текст, светлопис и тонски запис: Крсто Калинић

Извор: Радио Српски Сион

Беседа Митрополита Василија
Протођакон Горан Власац чита саопштење поводом освећења темеља

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *